Четверг, 18 июля 2019 12:08

Раді пропонують зробити обов’язковою юридичну освіту для глави ГПУ


Депутат Сергій Міщенко 15 липня подав на розгляд до Верховної Ради проект закону №10458 про внесення змін до закону України "Про прокуратуру" (щодо призначення осіб на адміністративну посаду генерального прокурора).

На думку автора законопроекту, наявність юридичної освіти та стажу роботи в галузі права повинні бути обов’язковою умовою для обіймання посади генерального прокурора України, передає Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

За словами нардепа, огляд законодавства інших іноземних країн також підтверджує вагомість певних обов’язкових вимог до кандидата на посаду генерального прокурора.

С.Міщенко зазначає, що процесуальний статус прокурора уперше має бути набутий особами, які претендують на адміністративні посади в органах прокуратури відповідно до однакового для усіх претендентів визначеного законом порядку.

Також запропонованими змінами передбачається заборонити призначати на адміністративні посади в органах прокуратури, зокрема і генерального прокурора України, з політичних мотивів, що буде упереджувати будь-яку клановість чи прихильність до діючої влади.

Законопроект пропонує низку змін до Закону України "Про прокуратуру", які б визначали єдиний та обов’язковий для усіх без винятку порядок набуття статусу прокурора вперше.

Окрім того, пропонується законодавче закріплення таких вимог до претендента на заміщення адміністративної посади в органах прокуратури, які б виключали у майбутньому можливість призначення на таку посаду особи, яка не має вищої юридичної освіти.

Окрім того, пропонується запровадити норму, яка давала б можливість ухвалювати рішення про звільнення особи, яка була призначена на адміністративну посаду генпрокурора, але на час такого призначення не набула статусу прокурора, відповідно до єдиного порядку, визначеного цим законом.


Джерело статті: “http://resonance.ua/radi-proponuyut-zrobiti-obovyazkovo/”