Четверг, 11 июля 2019 23:05

Куплені підставною особою. Нацрада не може довести зв’язок Медведчука з телеканалами 112, NewsOne і ZIK

REUTERS/Andrew Osborn

Віктор Медведчук

REUTERS/Andrew Osborn


У Національної ради з питань телебачення і радіомовлення немає доказів зв’язку телеканалів 112. Україна, NewsOne і ZIK з головою політради партії Опозиційна платформа — За життя Віктором Медведчуком.

Про це заявила заступник глави Нацради Уляна Фещук на вечірньому засіданні Верховної Ради.

«Ми живемо в правовій державі, тому керуємося виключно нормами закону … Насправді ці канали куплені підставною особою, тобто зв’язку з Медведчуком ми довести не можемо», — цитує Фещук Інтерфакс-Україна.

За словами Фещук, Нацрада співпрацює з Антимонопольним комітетом України щодо встановлення зв’язку між кінцевими бенефіціарними власниками телеканалів 112. Україна, NewsOne і ZIK.

«Ці дії вже почалися після того, як стало відомо, що пан Козак (Народний депутат від фракції „Опозиційний блок“, власник телеканалів „112 Україна“ і NewsOne Тарас Козак — Ред) придбав ZIK», — заявила вона.

Читайте також:

Дуже багато питань: Нацрада стурбована об’єднанням 112, NewsOne та Zik у холдинг

Фещук додала, що на сьогоднішній день з каналом 112 Україна у Нацради 33 судові справи з приводу порушення ними чинного законодавства, до каналу NewsOne застосовано 18 штрафних санкцій, які зараз також оскаржуються в суді.

«Ми не маємо ефективного механізму впливу, ми можемо тільки звертатися до суду. А ви знаєте, скільки тривають судові засідання … «, — констатувала Фещук.

Раніше власником телеканалу ZIK став Тарас Козак, який балотується до Верховної Ради за списком Опозиційної платформи — За життя.

Таким чином, у медіаактиві Козака тепер три канали: 112 Україна, NewsOne та Zik.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/nacrada-ne-mozhe-dovesti-zv-yazok-kanaliv-112-ukrajina-newsone-i-zik-z-viktorom-medvedchukom-50031636.html”