Четверг, 11 июля 2019 20:52

МЗС України засудило затримання в Москві кримських татар, які виступали проти репресій щодо їхніх співвітчизників

У МЗС України закликали негайно звільнити незаконно утримуваних у РФ громадян України

Міністерство закордонних справ України на офіційному сайті висловило рішучий протест через неправомірне затримання російськими силовиками в Москві 45 кримських татар, які зібралися 11 липня біля будівлі Верховного суду РФ на мирну акцію на підтримку співвітчизників, засуджених за сфабрикованими обвинуваченнями.

"Разом зі вчорашнім розгоном пікету кримських татар поблизу Кремля сьогоднішнє безпідставне затримання вкотре продемонструвало незмінність репресивної політики РФ стосовно кримських татар, спрямованої на витіснення кримськотатарського народу з тимчасово окупованого півострова", – заявили у відомстві.

У МЗС назвали "цинічним знущанням" рішення Верховного суду РФ за апеляційною скаргою на рішення Північно-Кавказького окружного військового суду у "справі Хізб ут-Тахрір", яким незаконно утримуваним громадянам України на кілька місяців зменшили багаторічні строки ув’язнення.

"Воно також учергове підтверджує факт відсутності справедливого та незалежного судочинства у РФ. Закликаємо міжнародну спільноту засудити ці неправомірні дії Російської Федерації і посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення порушень прав людини та переслідування кримськотатарського народу, а Російську Федерацію – негайно звільнити незаконно утримуваних у РФ громадян України", – підкреслили у відомстві.

11 липня 2019 року в Москві Верховний суд РФ скоротив на три місяці строк ув’язнення для кожного з чотирьох активістів бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір".

Енверу Мамутову суд змінив строк ув’язнення до 16 років і дев’яти місяців, іншим підсудним – Зеврі Абсеїтову, Рустему Абільтарову і Ремзі Маметову – строк ув’язнення зменшили до восьми років і дев’яти місяців кожному.

На підтримку підсудних під судом відбувалася акція за участю кримських татар.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-mzs-ukrajini-zasudiv-zatrimannja-v-moskvi-krimskih-tatar-jaki-vistupali-proti-represij-proti-jihnih-spivvitchiznikiv-1108405.html”